Skip to Navigation
Prosječna neto plaća 682.00 (2013) rank: 101
Gustina naseljenosti 33.18 (2013) rank: 101
Stopa nezaposlenosti 66.51 (2013) rank: 129
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2,365.26 (2013) rank: 118
Broj stanovnika po ljekaru 1,227.11 (2013) rank: 65
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 82.31 (2013) rank: 61
Izlaznost na općim izborima 60.28 (2010) rank: 53
Izlaznost na lokalnim izborima 72.66 (2012) rank: 21
Migracijski saldo -140.00 (2013) rank: 133
Procenat radne snage u populaciji 29.42 (2013) rank: 70
Stopa nataliteta 6.52 (2013) rank: 82
Stopa mortaliteta 12.95 (2013) rank: 126
Stopa prirodnog priraštaja -6.43 (2013) rank: 115
Profil
Država:
BiH
Entitet:
RS
Tel:
+ 387 (0)51 594 200
Fax:
+ 387 (0)51 5941 601
Email:
info[at]opstinaknezevo.com

Kneževo se nalazi u središnjem dijelu BiH, a prostire se na površini od 360 kvadratnih kilometara. Smješteno je sа desne strаne rijeke Ugаr, nа prostoru između općina/opštinа Bаnjа Lukа, Čelinаc, Kotor Vаroš, Mrkonjić Grаd, Jаjce i Trаvnik.

Reljef Kneževa je izražen, a prostire se između planina Vlаšić, Golа Plаninа, Rаnče, Čemernicа, Tisovаc i Osmаčа. Skoro polovinu teritorije Kneževa čine šumska bogatstva, a na sličnoj površini prostiru se i poljoprivredna zemljišta. Klima je umjereno-kontinentalna, a pored šuma, raspolaže i značajnim vodnim resursima. Hidrografiju čine rijeke Ugаr, Cvrckа, Ilomskа i Kobiljskа rijekа. Privreda je značajnim dijelom zasnovana na eksploataciji i uzgoju šuma, a stanovništvo se u velikoj mjeri bavi i stočarstvom. Zahvaljujući prirodnim bogatstvima, Kneževo ima potencijal za razvoj turizma i to zimskih sportova. Osim toga na ovom području postoji i tradicija lova i ribolova, koji predstavljaju dodatni razvojni turistički potencijal. (Izvor: http://www.opstinaknezevo.com/)


Gdje je opština? Google map
Napomena: klikom na godinu možete sortirati tabelu samo za tu godinu
Statistička varijabla2004200520062007200820092010201120122013
Procjena stanovništva12153.0011917.0011777.0011595.0011387.0011265.0011044.00
Prosječna neto plaća414.00454.00491.00737.00794.00755.00798.00768.00682.00
Broj nezaposlenih1691.001803.001785.001742.001861.001938.001981.002061.002161.00
Prirodni priraštaj-22.00-26.00-19.00-10.00-21.00-27.00-58.00-19.00-71.00
Površina332.90332.90
Broj ljekara11.0011.009.009.009.009.00
Broj nezaposlenih žena923.00958.00946.00997.001039.00
Broj zaposlenih osoba1607.001550.001546.001516.001290.001189.001203.001139.001088.00
Broj zaposlenih žena503.00436.00472.00474.00455.00
Broj učenika osnovne škole1403.001355.001278.001227.001184.001149.001104.00969.00909.00
Broj odseljenih osoba149.00200.00202.00145.00173.00
Broj doseljenih osoba30.0045.0052.0042.0033.00
Broj glasača na lokalnim izborima5746.007101.007076.00
Broj glasača na općim izborima5350.005865.00
Broj registrovanih na lokalnim izborima9266.009520.009739.00
Broj registrovanih na općim izborima8047.009729.00
Gustina naseljenosti36.5135.8035.3834.8334.2133.8433.18
Stopa nezaposlenosti51.2753.7753.5953.4759.0661.9862.2264.4166.51
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)3039.354067.063509.073558.203786.282620.482365.26
Broj stanovnika po ljekaru1083.361070.641288.331265.221251.671227.11
Radna snaga3298.003298.003331.003258.003151.003127.003184.003200.003249.00
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika105.16102.96100.5399.0996.9586.0282.31
Izlaznost na općim izborima66.4860.28
Izlaznost na lokalnim izborima62.0174.5972.66
Migracijski saldo-119.00-155.00-150.00-103.00-140.00
Broj živorođenih100.0086.0089.00101.0091.00100.0082.0081.0072.00
Broj umrlih122.00112.00108.00111.00112.00127.00140.00100.00143.00
Procenat radne snage u populaciji27.4127.3426.0026.9727.9628.4129.42
Stopa nataliteta7.328.487.738.627.207.196.52
Stopa mortaliteta8.899.319.5110.9512.298.8812.95
Stopa prirodnog priraštaja-1.56-0.84-1.78-2.33-5.09-1.69-6.43
Preliminarni rezultati Popisa stanovništva10428.00

Izvori

Procjena stanovništva 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14

Procjena stanovništva 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.

Procjena stanovništva 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Od 2002.godine, Republički zаvod zа stаtistiku Republike Srpske je revidirаo procjene brojа stаnovnikа po opštinаmа, nа osnovu brojа rođenih i umrlih. Republički zаvod zа stаtistiku zvаnično ne objаvljuje podаtke o procjenаmа brojа stаnovnikа zа nivo opštine, zbog togа što izvori kojim Republički zаvod zа stаtistiku rаspolаže nisu dovoljni zа izrаdu kvаlitetnih procjenа

Procjena stanovništva 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev

Procjena stanovništva 2011

Procjena stanovništva 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Procjena stanovništva 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Prosječna neto plaća 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja i dodatne informacije nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 91.

Prosječna neto plaća 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 92.

Prosječna neto plaća 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 94.

Prosječna neto plaća 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 102.

Broj nezaposlenih 2005

Broj nezaposlenih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.

Broj nezaposlenih 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Za Istocni Mostar nema podataka u 2007. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Za Istočni Mostar nema podataka za 2008. godinu. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih - stanje 31.12.2009. godine Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.

Broj nezaposlenih 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Prirodni priraštaj 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Prirodni priraštaj 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Prirodni priraštaj 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68. Podaci za općine Kupres i Istočni Drvar nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Površina 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Površina 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Budući da se podaci odnose na 2013. godinu, te da je opština Stanari još u postupku konstituisanja svojih organa, u Godišnjaku nisu prikazani podaci za novonastalu opštinu. Objašnjenje se nalazi na stranici 488. Statističkog godišnjaka Republike Srpske 2014.

Broj ljekara 2008

  1. Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, 2008, Publikacija o zdravstvenom stanju stanovništva za 2008. godinu, Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, pg.24-25, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2008.pdf, website accessed on: 2011-04-06
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje.

Broj ljekara 2009

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2011

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2011, Zdravstveno stanje stanovništva u 2011. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2011.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2012

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2012, Zdravstveno stanje stanovništva u 2012. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2012.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2013

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2013, Zdravstveno stanje stanovništva u 2013. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2013.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.448-450, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih osoba 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Zbog promjenа u obuhvаtu zаposlenih u prаvnim subjektimа podаci koji se odnose nа 2009. godinu nisu optimаlno uporedivi sа prethodnim godinаmа. Više informacija na stranicama 78-79.

Broj zaposlenih osoba 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.448-450, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih osoba 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.

Broj zaposlenih osoba 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.

Broj zaposlenih osoba 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 78-81. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih žena 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih žena 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih žena 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Za Istočni Mostar i Istočni Drvar podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na stranici 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni

Broj učenika osnovne škole 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Broj učenika osnovne škole 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.

Broj učenika osnovne škole 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.

Broj učenika osnovne škole 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.

Broj odseljenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistika migracija i azila br.27/11. Godišnje saopštenje, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.2-3, http://www.rzs.rs.ba/Saopstenja/Stanovnistvo/UnutrasnjeMigracije_2010.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.4.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 67.

Broj odseljenih osoba 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.

Broj odseljenih osoba 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

Broj doseljenih osoba 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.

Broj doseljenih osoba 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.

Broj doseljenih osoba 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.

Broj glasača na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj glasača na lokalnim izborima 2012

Broj glasača na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2012

Broj registrovanih na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Gustina naseljenosti dobivena je prema formuli: Gustina naseljenosti = procijenjeni broj stanovnika u općini-opštini / površina općine-opštine u kvadratnim kilometrima.

Gustina naseljenosti 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.

Gustina naseljenosti 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Od 2002.godine, Republički zаvod zа stаtistiku Republike Srpske je revidirаo procjene brojа stаnovnikа po opštinаmа, nа osnovu brojа rođenih i umrlih. Republički zаvod zа stаtistiku zvаnično ne objаvljuje podаtke o procjenаmа brojа stаnovnikа zа nivo opštine, zbog togа što izvori kojim Republički zаvod zа stаtistiku rаspolаže nisu dovoljni zа izrаdu kvаlitetnih procjenа
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа. U Statističkom godišnjaku Republike Srpske 2012. godine nije dat pregled površina po opštinama. Razlog za to je neusaglašena i zvanično nepotvrđena kako međuentitetska tako i međudržavna granica BiH. Republička uprava za geodetske i imovinsko-pravne poslove trenutno radi na unapređenju metode mjerenja površina opština u odnosu na ranije površine koje su objavljene u prošlom broju Godišnjaka. Objašnjenje se nalazi na stranici 395.

Gustina naseljenosti 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Gustina naseljenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa nezaposlenosti 2005

  1. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Stopa nezaposlenosti 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 67.

Stopa nezaposlenosti 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Stopa nezaposlenosti 2008

Stopa nezaposlenosti 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2009. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Stopa nezaposlenosti 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Stopa nezaposlenosti 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.

Stopa nezaposlenosti 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.

Stopa nezaposlenosti 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj neto plati i broju zaposlenih po općinama, kao i za podatke o prosječnoj neto plati, broju zaposlenih i vrijednosti BDP-a u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja navedena su na stranicama 88-91, 106-108
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o broju zaposlenih u Republici Srpskoj i prosječnoj neto plaći u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 93.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u RS, broju zaposlenih u RS i prosječnoj neto plaći u RS .
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2011

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2011, Zdravstveno stanje stanovništva u 2011. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2011.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2012

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2012, Zdravstveno stanje stanovništva u 2012. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2012.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2013, Zdravstveno stanje stanovništva u 2013. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2013.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Radna snaga 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2005. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Radna snaga 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2006. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2007. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2008

Radna snaga 2009

Radna snaga 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Radna snaga 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Radna snaga 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.

Radna snaga 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2007

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2007, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.
  3. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2007, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj neto plati i broju zaposlenih po općinama, kao i za podatke o prosječnoj neto plati, broju zaposlenih i vrijednosti BDP-a u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja navedena su na stranicama 88-91, 106-108
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2009

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Izlaznost na općim izborima 2006

Izlaznost na općim izborima 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Izlaznost na lokalnim izborima 2004

Izlaznost na lokalnim izborima 2008

Izlaznost na lokalnim izborima 2012

Migracijski saldo 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Migracijski saldo 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistika migracija i azila br.27/11. Godišnje saopštenje, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.2-3, http://www.rzs.rs.ba/Saopstenja/Stanovnistvo/UnutrasnjeMigracije_2010.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.4.

Migracijski saldo 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.

Migracijski saldo 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.

Migracijski saldo 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.

Broj živorođenih 2005

Broj živorođenih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj živorođenih 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 91.

Broj živorođenih 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 66.

Broj živorođenih 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str.66.

Broj živorođenih 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Broj živorođenih 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Podaci za Istočni Drvar i Istočni Mostar nisu dostupni. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 71.

Broj umrlih 2005

Broj umrlih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj umrlih 2007

Broj umrlih 2008

Broj umrlih 2009

Broj umrlih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Broj umrlih 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Broj umrlih 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Broj umrlih 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Procenat radne snage u populaciji 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Procenat radne snage u populaciji 2008

Procenat radne snage u populaciji 2009

Procenat radne snage u populaciji 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Procenat radne snage u populaciji 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Procenat radne snage u populaciji 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Procenat radne snage u populaciji 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Stopa nataliteta 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja su navedena na str. 66.

Stopa nataliteta 2008

Stopa nataliteta 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Stopa nataliteta 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 66.

Stopa nataliteta 2011

Stopa nataliteta 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Stopa nataliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 71.

Stopa mortaliteta 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 66.

Stopa mortaliteta 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa mortaliteta 2009

Stopa mortaliteta 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja su navedena na str. 66.

Stopa mortaliteta 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa mortaliteta 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Stopa mortaliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Stopa prirodnog priraštaja 2007

Stopa prirodnog priraštaja 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 60.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 36.

Stopa prirodnog priraštaja 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 66.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Podaci dostupni na zahtjev. Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.

Stopa prirodnog priraštaja 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa prirodnog priraštaja 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Stopa prirodnog priraštaja 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju rođenih i broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Stopa prirodnog priraštaja 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Preliminarni rezultati Popisa stanovništva 2013

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg., http://www.bhas.ba/obavjestenja/Preliminarni_rezultati_bos.pdf, website accessed on: 2015-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 2-3.
Naslov Tip Year
Budžet Opštine Kneževo za 2014. godinu Izvor: http://www.opstinaknezevo.com/images/data/1190.doc, Autor: Opština Kneževo Budžet 2014