Skip to Navigation

Bihać

Prosječna neto plaća 879.00 (2013) rank: 20
Gustina naseljenosti 68.46 (2013) rank: 68
Stopa nezaposlenosti 46.00 (2013) rank: 61
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 7,962.90 (2013) rank: 19
Broj stanovnika po ljekaru 342.28 (2013) rank: 123
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 90.67 (2013) rank: 41
Izlaznost na općim izborima 52.86 (2010) rank: 111
Izlaznost na lokalnim izborima 53.36 (2012) rank: 110
Migracijski saldo 9.00 (2013) rank: 27
Procenat radne snage u populaciji 36.04 (2013) rank: 29
Stopa nataliteta 7.82 (2013) rank: 51
Stopa mortaliteta 8.72 (2013) rank: 59
Stopa prirodnog priraštaja -0.89 (2013) rank: 45
Profil
Država:
BiH
Entitet:
FBiH
Kanton:
Unsko-sanski kanton
Tel:
+387 (0)37 22 42 22
Fax:
+387 (0)37 22 22 20
Email:
bihac[at]bihac.org, op.bihac[at]bih.net.ba

Na krajnjem sjeverozapadu naše zemlje, između planina Plješevica i Grmeč, smješten je Bihać, glavni grad Unsko-sanskog kantona. Grad Bihać prostire se na 689 kvadratnih kilometara površine.


Gdje je opština? Google map
Napomena: klikom na godinu možete sortirati tabelu samo za tu godinu
Statistička varijabla2004200520062007200820092010201120122013
Procjena stanovništva61035.0061191.0061287.0061358.0061491.0061564.0061611.00
Prosječna neto plaća560.00606.00665.00764.00847.00957.48882.68886.00879.00
Broj nezaposlenih8605.009396.009298.008467.008980.009242.009660.0010046.0010213.00
Prirodni priraštaj113.00110.00102.00138.0079.00100.0036.00-1.00-55.00
Površina900.00900.00
Broj ljekara155.00157.00157.00175.00183.00180.00
Broj nezaposlenih žena4455.004803.005068.005212.005321.00
Broj zaposlenih osoba11185.0011176.0012053.0012588.0011726.0012077.0012032.0011877.0011989.00
Broj zaposlenih žena5516.005290.005291.005242.005275.00
Broj učenika osnovne škole7447.007268.007065.007064.007057.006866.006582.005938.005586.00
Broj odseljenih osoba371.00365.00298.00361.00379.00
Broj doseljenih osoba350.00456.00435.00422.00388.00
Broj glasača na lokalnim izborima13226.0028381.0029101.00
Broj glasača na općim izborima21528.0027979.00
Broj registrovanih na lokalnim izborima32229.0050634.0054536.00
Broj registrovanih na općim izborima46437.0052929.00
Gustina naseljenosti67.8267.9968.1068.1868.3268.4068.46
Stopa nezaposlenosti43.4845.6743.5540.2143.3743.3544.5345.8246.00
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)6587.607606.547239.268386.637886.056607.467962.90
Broj stanovnika po ljekaru394.78390.36390.82351.38336.42342.28
Radna snaga19790.0019790.0021351.0021055.0020706.0021319.0021692.0021923.0022202.00
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika115.75115.44115.15111.90107.0496.4590.67
Izlaznost na općim izborima46.3652.86
Izlaznost na lokalnim izborima41.0456.0553.36
Migracijski saldo-21.0091.00137.0061.009.00
Broj živorođenih606.00588.00586.00650.00593.00588.00524.00522.00482.00
Broj umrlih493.00478.00484.00512.00514.00488.00488.00523.00537.00
Procenat radne snage u populaciji34.9834.4133.0034.7535.2835.6136.04
Stopa nataliteta9.6010.629.689.588.528.487.82
Stopa mortaliteta7.938.378.397.957.948.508.72
Stopa prirodnog priraštaja1.672.261.291.630.59-0.02-0.89
Preliminarni rezultati Popisa stanovništva61186.00

Izvori

Procjena stanovništva 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  10. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.

Procjena stanovništva 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.

Procjena stanovništva 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);

Procjena stanovništva 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.Metodološka objašnjenja nisu dostupna., http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procjena stanovništva 2011

Procjena stanovništva 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procjena stanovništva 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prosječna neto plaća 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Zenićko-Dobojski Kanton. Podaci za Dobretiće nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na stranici 203. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Za više informacija pogledajte stranice 223-224.

Prosječna neto plaća 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.22, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.25, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.23, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.23, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Srednjobosanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.22, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.25, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  10. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08

Prosječna neto plaća 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja i dodatne informacije nalaze se na stranicama 86-88.

Prosječna neto plaća 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88.

Prosječna neto plaća 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Prosječna neto plaća 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Prosječna neto plaća 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj nezaposlenih 2005

  1. Agencija za statistiku BiH, 2005, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.2, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih 2006

  1. Agencija za statistiku BiH, 2006, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.9, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9

Broj nezaposlenih 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007.

Broj nezaposlenih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih - stanje 31.12.2009. godine

Broj nezaposlenih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :ZA metodološka objašnjenja vidjeti str. 88.

Broj nezaposlenih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj nezaposlenih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prirodni priraštaj 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59. Podaci za općinu/opštinu Ravno nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za dodatna metodološka objašnjenja, pogledati str. 59. Podaci za općinu/opštinu Ravno nisu dostupni

Prirodni priraštaj 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 64.

Prirodni priraštaj 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76 80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prirodni priraštaj 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94 , http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8. Podaci za općinu Ravno nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Površina 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Površina 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2008

  1. Federalni Zavod za Programiranje Razvoja, 2008, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2008. godini, , pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/arhiva/2009/makro_eko/Socioekonomski%20pokazatelji%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-10

Broj ljekara 2009

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo prešao je u Dom zdravlja Drvar.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj ljekara 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj ljekara 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.71-73, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1002 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2010. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.

Broj nezaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139. , http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj nezaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih osoba 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 203. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.

Broj zaposlenih osoba 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 223.

Broj zaposlenih osoba 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 250.

Broj zaposlenih osoba 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 86.

Broj zaposlenih osoba 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2010. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.

Broj zaposlenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.10.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg. 49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj učenika osnovne škole 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.431-440, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.266. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.404-413, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na stranici 261. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Predškolsko obrazovanje u 2007. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2006./2007. i početak 2007./2008. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.34-39, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20117%20osnovno%202008.pdf, website accessed on: 2010-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Predškolsko obrazovanje u 2008. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2007./2008. i početak 2008./2009. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.34-39, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20126%20osnovno%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3. Podaci za Dobretiće nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Predškolsko obrazovanje u 2009. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2008./2009. i početak 2009./2010. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.39-40, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20141%20osnovno%202010.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni

Broj učenika osnovne škole 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.480-490, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine osim za opštinu Travnik za koju nije naveden broj učenika devetogodišnjeg obrazovanja za 2011. godinu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2011, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.11, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i osmorazrednih škola na početku školske 2011/2012 godine. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.520-530, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 366.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2012, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola.

Broj učenika osnovne škole 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.466-475, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine, osim za opštine Unsko-sanskog kantona, Čelić, Doboj-Istok, Gračanica, Breza, Kakanj, Tešanj, Usora, Vareš, Visoko, Zavidovići, Zenica, Foča, Goražde, Pale, Dobretići i opštine Kantona Sarajevo za koje nije naveden broj učenika osmogodišnjeg obrazovanja za 2013. godinu. Metodološka objašnjenja navedena su na stranici 328.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2013, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj odseljenih osoba 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2009 – 30.06.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.07.2009 – 31.12.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2010/14.1.2.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Saopćenje. Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2010 -31.12.2010., Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.2, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj odseljenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2012, Statistički bilten 179, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije2012_SB179.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj odseljenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2009 – 30.06.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.07.2009 – 31.12.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2010/14.1.2.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Broj doseljenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.9, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9

Broj doseljenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj doseljenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj glasača na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj glasača na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Broj glasača na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Broj registrovanih na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Gustina naseljenosti dobivena je prema formuli: Gustina naseljenosti = procijenjeni broj stanovnika u općini-opštini / površina općine-opštine u kvadratnim kilometrima.

Gustina naseljenosti 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  11. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Mjesečni statistički pregled FBiH 10/08, Procjena broja stanovnika Federacije BiH, stanje 30.06.2008, Federalni zavod za statistiku, pg.52-54, http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/stalno.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Izvor: Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. Federalni zavod za statistiku. str. 59)
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.

Gustina naseljenosti 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  3. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  12. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Gustina naseljenosti 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Gustina naseljenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :NAPOMENA: Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :NAPOMENA: Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Stopa nezaposlenosti 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76 80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 250.

Stopa nezaposlenosti 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 86.

Stopa nezaposlenosti 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Stopa nezaposlenosti 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa nezaposlenosti 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa nezaposlenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o prosječnoj neto plaći i broju zaposlenih u Brčko distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 36.
  13. Agenacija za statistiku BiH, 2011, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih i prosječnoj plati u Brčko Distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.
  13. Agenacija za statistiku BiH, 2012, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Agenacija za statistiku BiH, 2013, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu. Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);
  2. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj stanovnika po ljekaru 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.71-73, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1002 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Radna snaga 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2005. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Radna snaga 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394 , http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2006. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 203. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.

Radna snaga 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 223.

Radna snaga 2008

Radna snaga 2009

Radna snaga 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Radna snaga 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Radna snaga 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Radna snaga 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2007, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo prešao je u Dom zdravlja Drvar.
  7. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2007, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu. Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2009, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.480-490, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine osim za opštinu Travnik za koju nije naveden broj učenika devetogodišnjeg obrazovanja za 2011. godinu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku BiH , 2011, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.11, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i osmorazrednih škola.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.520-530, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 366.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku BiH , 2012, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.466-475, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 328.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku BiH , 2013, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Izlaznost na općim izborima 2006

Izlaznost na općim izborima 2010

Izlaznost na lokalnim izborima 2004

Izlaznost na lokalnim izborima 2008

Izlaznost na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Migracijski saldo 2009

Migracijski saldo 2010

Migracijski saldo 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.4, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Migracijski saldo 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2012, Statistički bilten 179, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije2012_SB179.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Migracijski saldo 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj živorođenih 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2005, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj živorođenih 2006

Broj živorođenih 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 59.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :ZA metodološka objašnjenja vidjeti str. 88.

Broj živorođenih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88.

Broj živorođenih 2009

Broj živorođenih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja pogledati str. 63.

Broj živorođenih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj živorođenih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj živorođenih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Podaci za Ravno nisu dostupni. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Broj umrlih 2005

Broj umrlih 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 66.

Broj umrlih 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj umrlih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj umrlih 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj umrlih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 64.

Broj umrlih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj umrlih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj umrlih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Procenat radne snage u populaciji 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  12. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Procenat radne snage u populaciji 2008

Procenat radne snage u populaciji 2009

Procenat radne snage u populaciji 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Procenat radne snage u populaciji 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 88.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procenat radne snage u populaciji 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Procenat radne snage u populaciji 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nataliteta 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 63.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.

Stopa nataliteta 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nataliteta 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg., http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 64.

Stopa nataliteta 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja pogledati str. 63.

Stopa nataliteta 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nataliteta 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Stopa nataliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  12. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Stopa mortaliteta 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja pogledati str. 63.

Stopa mortaliteta 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa mortaliteta 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.Metodološka objašnjenja nisu dostupna., http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa mortaliteta 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 63.

Stopa mortaliteta 2011

Stopa mortaliteta 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Stopa mortaliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  12. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Stopa prirodnog priraštaja 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.

Stopa prirodnog priraštaja 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Mjesečni statistički pregled FBiH 10/08, Procjena broja stanovnika Federacije BiH, stanje 30.06.2008, Federalni zavod za statistiku, pg.52-54, http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/stalno.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 59.
  3. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 36.

Stopa prirodnog priraštaja 2009

Stopa prirodnog priraštaja 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 66.

Stopa prirodnog priraštaja 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Stopa prirodnog priraštaja 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Source used for data on the number of live-births and number of deceased persons. For methodological explanations see p. 8

Stopa prirodnog priraštaja 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  12. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Preliminarni rezultati Popisa stanovništva 2013

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg., http://www.bhas.ba/obavjestenja/Preliminarni_rezultati_bos.pdf, website accessed on: 2015-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 2-3.
Naslov Tip Year
Budžet Općine Bihać za 2013. godinu Izvor: http://www.bihac.org/dokumenti/-%20Budzet%20Opcine%20Bihac%20-/Budzet%20Grada%20Bihaca/2013/Budzet%20Opcine%20Bihac%20za%202013.%20god.pdf, Autor: Općina Bihać Budžet 2013
Izvještaj o obavljenoj reviziji konsolidiranih finansijskih izvještaja Općine Bihać za 2012. godinu Izvor: http://www.bihac.org/dokumenti/Izvjestaji%20o%20obavljenoj%20reviziji/Izvjestaj%20o%20obavljenoj%20reviziji%20za%202012.%20godinu.pdf, Autor: Revizija Revita d.o.o. Revizorski izvještaj 2012
Budžet Općine Bihać za 2011. godinu Izvor: http://www.bihac.org/dokumenti/-%20Budzet%20Opcine%20Bihac%20-/Budzet%20Grada%20Bihaca/2011/Budzet%20za%202011.%20god.pdf, Autor: Općina Bihać Budžet 2011
Izvještaj o obavljenoj reviziji konsolidiranih finansijskih izvještaja Općine Bihać za 2011. godinu Izvor: http://www.bihac.org/dokumenti/Izvjestaji%20o%20obavljenoj%20reviziji/Izvjestaj%20o%20obavljenoj%20reviziji%20za%202011.%20godinu.pdf, Autor: Revizija Revita d.o.o. Revizorski izvještaj 2011
Izvještaj o obavljenoj reviziji konsolidiranih finansijskih izvještaja Općine Bihać za 2010. godinu Izvor: http://www.bihac.org/dokumenti/Izvjestaji%20o%20obavljenoj%20reviziji/Izvjestaj%20o%20obavljenoj%20reviziji%20za%202010.%20godinu.pdf, Autor: Revizija Revita d.o.o. Revizorski izvještaj 2010
Poslovnik Općinskog Vijeća Općine Bihać Izvor: http://www.bihac.org/dokumenti/Opcinsko%20vijece/Poslovnik%20Opcinskog%20vijeca%20Opcine%20Bihac.pdf, Autor: Općina Bihać Pravilnik 2009
Statut Općine Bihać Izvor: http://www.bihac.org/dokumenti/Opcinsko%20vijece/Statut%20Opcine%20Bihac.pdf, Autor: Općina Bihać Statut 2008
Izvještaj o obavljenoj reviziji konsolidiranih finansijskih izvještaja Općine Bihać za 2008. godinu Izvor: http://www.bihac.org/dokumenti/Izvjestaji%20o%20obavljenoj%20reviziji/Izvjestaj%20o%20obavljenoj%20reviziji%20za%202008.%20godinu.pdf, Autor: Revizija Revita d.o.o. Revizorski izvještaj 2008
STRATEŠKI PLAN ZA VODE I OKOLIŠNU SANITACIJU Izvor: http://www.bihac.org/dokumenti/Strateski%20plan%20za%20vode%20i%20okolisnu%20sanaciju/Strateski%20plan%20za%20vode%20i%20okolisnu%20sanitaciju.pdf, Autor: Općina Bihać Strateški dokument 2007

Bosanska Krupa

Prosječna neto plaća 756.00 (2013) rank: 61
Gustina naseljenosti 50.06 (2013) rank: 83
Stopa nezaposlenosti 62.84 (2013) rank: 117
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 3,625.90 (2013) rank: 83
Broj stanovnika po ljekaru 1,651.82 (2013) rank: 29
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 96.65 (2013) rank: 26
Izlaznost na općim izborima 54.63 (2010) rank: 97
Izlaznost na lokalnim izborima 49.79 (2012) rank: 124
Migracijski saldo -45.00 (2013) rank: 109
Procenat radne snage u populaciji 27.72 (2013) rank: 82
Stopa nataliteta 7.69 (2013) rank: 54
Stopa mortaliteta 8.33 (2013) rank: 45
Stopa prirodnog priraštaja -0.64 (2013) rank: 41
Profil
Država:
BiH
Entitet:
FBiH
Kanton:
Unsko-sanski kanton
Tel:
+387 (0)37 471 083; 061 241 483
Email:
opcina.bosanskakrupa[at]bih.net.ba

Bosanska Krupa smještena je na sjeverozapadu BiH, u dolinama rijeka Une i Krušnice. Danas zauzima površinu od 556 kvadratnih kilometara.


Gdje je opština? Google map
Napomena: klikom na godinu možete sortirati tabelu samo za tu godinu
Statistička varijabla2004200520062007200820092010201120122013
Procjena stanovništva28241.0028227.0028137.0028062.0028107.0028123.0028081.00
Prosječna neto plaća487.00532.00599.00688.00708.00724.52734.57751.00756.00
Broj nezaposlenih3677.004022.004109.003964.004260.004578.004787.004906.004892.00
Prirodni priraštaj100.00116.00101.00102.0077.0097.0012.0013.00-18.00
Površina561.00561.00
Broj ljekara18.0018.0018.0017.0016.0017.00
Broj nezaposlenih žena1801.002074.002164.002212.002239.00
Broj zaposlenih osoba2272.002285.002967.002989.002826.002790.002875.002804.002893.00
Broj zaposlenih žena988.001016.001013.001004.001051.00
Broj učenika osnovne škole3548.003514.003356.003335.003331.003250.003183.002864.002714.00
Broj odseljenih osoba278.00257.00233.00223.00217.00
Broj doseljenih osoba181.00204.00207.00214.00172.00
Broj glasača na lokalnim izborima6426.0011900.0012172.00
Broj glasača na općim izborima9672.0012961.00
Broj registrovanih na lokalnim izborima16101.0022819.0024446.00
Broj registrovanih na općim izborima20629.0023724.00
Gustina naseljenosti50.3450.3250.1650.0250.1050.1350.06
Stopa nezaposlenosti61.8163.7758.0757.0160.1262.1362.4863.6362.84
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)3157.273526.833176.143205.573430.733223.873625.90
Broj stanovnika po ljekaru1568.171563.171559.001653.351757.691651.82
Radna snaga5949.005949.007076.006953.007086.007368.007662.007710.007785.00
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika118.83118.15118.39115.81113.25101.8496.65
Izlaznost na općim izborima46.8954.63
Izlaznost na lokalnim izborima39.9152.1549.79
Migracijski saldo-97.00-53.00-26.00-9.00-45.00
Broj živorođenih344.00334.00317.00328.00320.00306.00269.00261.00216.00
Broj umrlih244.00218.00216.00226.00243.00209.00257.00248.00234.00
Procenat radne snage u populaciji25.0624.6325.0026.2627.2627.4227.72
Stopa nataliteta11.2211.6211.3710.909.579.287.69
Stopa mortaliteta7.658.018.647.459.148.828.33
Stopa prirodnog priraštaja3.583.612.743.460.430.46-0.64
Preliminarni rezultati Popisa stanovništva29659.00

Izvori

Procjena stanovništva 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  10. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.

Procjena stanovništva 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.

Procjena stanovništva 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);

Procjena stanovništva 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.Metodološka objašnjenja nisu dostupna., http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procjena stanovništva 2011

Procjena stanovništva 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procjena stanovništva 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prosječna neto plaća 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Zenićko-Dobojski Kanton. Podaci za Dobretiće nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na stranici 203. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Za više informacija pogledajte stranice 223-224.

Prosječna neto plaća 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.22, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.25, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.23, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.23, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Srednjobosanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.22, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.25, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  10. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08

Prosječna neto plaća 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja i dodatne informacije nalaze se na stranicama 86-88.

Prosječna neto plaća 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88.

Prosječna neto plaća 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Prosječna neto plaća 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Prosječna neto plaća 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj nezaposlenih 2005

  1. Agencija za statistiku BiH, 2005, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.2, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih 2006

  1. Agencija za statistiku BiH, 2006, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.9, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9

Broj nezaposlenih 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007.

Broj nezaposlenih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih - stanje 31.12.2009. godine

Broj nezaposlenih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :ZA metodološka objašnjenja vidjeti str. 88.

Broj nezaposlenih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj nezaposlenih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prirodni priraštaj 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59. Podaci za općinu/opštinu Ravno nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za dodatna metodološka objašnjenja, pogledati str. 59. Podaci za općinu/opštinu Ravno nisu dostupni

Prirodni priraštaj 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 64.

Prirodni priraštaj 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76 80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prirodni priraštaj 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94 , http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8. Podaci za općinu Ravno nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Površina 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Površina 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2008

  1. Federalni Zavod za Programiranje Razvoja, 2008, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2008. godini, , pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/arhiva/2009/makro_eko/Socioekonomski%20pokazatelji%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-10

Broj ljekara 2009

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo prešao je u Dom zdravlja Drvar.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj ljekara 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj ljekara 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.71-73, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1002 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2010. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.

Broj nezaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139. , http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj nezaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih osoba 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 203. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.

Broj zaposlenih osoba 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 223.

Broj zaposlenih osoba 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 250.

Broj zaposlenih osoba 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 86.

Broj zaposlenih osoba 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2010. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.

Broj zaposlenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.10.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg. 49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj učenika osnovne škole 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.431-440, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.266. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.404-413, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na stranici 261. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Predškolsko obrazovanje u 2007. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2006./2007. i početak 2007./2008. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.34-39, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20117%20osnovno%202008.pdf, website accessed on: 2010-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Predškolsko obrazovanje u 2008. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2007./2008. i početak 2008./2009. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.34-39, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20126%20osnovno%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3. Podaci za Dobretiće nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Predškolsko obrazovanje u 2009. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2008./2009. i početak 2009./2010. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.39-40, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20141%20osnovno%202010.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni

Broj učenika osnovne škole 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.480-490, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine osim za opštinu Travnik za koju nije naveden broj učenika devetogodišnjeg obrazovanja za 2011. godinu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2011, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.11, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i osmorazrednih škola na početku školske 2011/2012 godine. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.520-530, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 366.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2012, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola.

Broj učenika osnovne škole 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.466-475, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine, osim za opštine Unsko-sanskog kantona, Čelić, Doboj-Istok, Gračanica, Breza, Kakanj, Tešanj, Usora, Vareš, Visoko, Zavidovići, Zenica, Foča, Goražde, Pale, Dobretići i opštine Kantona Sarajevo za koje nije naveden broj učenika osmogodišnjeg obrazovanja za 2013. godinu. Metodološka objašnjenja navedena su na stranici 328.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2013, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj odseljenih osoba 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2009 – 30.06.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.07.2009 – 31.12.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2010/14.1.2.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Saopćenje. Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2010 -31.12.2010., Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.2, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj odseljenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2012, Statistički bilten 179, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije2012_SB179.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj odseljenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2009 – 30.06.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.07.2009 – 31.12.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2010/14.1.2.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Broj doseljenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.9, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9

Broj doseljenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj doseljenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj glasača na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj glasača na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Broj glasača na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Broj registrovanih na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Gustina naseljenosti dobivena je prema formuli: Gustina naseljenosti = procijenjeni broj stanovnika u općini-opštini / površina općine-opštine u kvadratnim kilometrima.

Gustina naseljenosti 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  11. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Mjesečni statistički pregled FBiH 10/08, Procjena broja stanovnika Federacije BiH, stanje 30.06.2008, Federalni zavod za statistiku, pg.52-54, http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/stalno.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Izvor: Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. Federalni zavod za statistiku. str. 59)
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.

Gustina naseljenosti 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  3. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  12. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Gustina naseljenosti 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Gustina naseljenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :NAPOMENA: Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :NAPOMENA: Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Stopa nezaposlenosti 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76 80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 250.

Stopa nezaposlenosti 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 86.

Stopa nezaposlenosti 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Stopa nezaposlenosti 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa nezaposlenosti 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa nezaposlenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o prosječnoj neto plaći i broju zaposlenih u Brčko distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 36.
  13. Agenacija za statistiku BiH, 2011, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih i prosječnoj plati u Brčko Distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.
  13. Agenacija za statistiku BiH, 2012, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Agenacija za statistiku BiH, 2013, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu. Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);
  2. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj stanovnika po ljekaru 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.71-73, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1002 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Radna snaga 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2005. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Radna snaga 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394 , http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2006. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 203. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.

Radna snaga 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 223.

Radna snaga 2008

Radna snaga 2009

Radna snaga 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Radna snaga 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Radna snaga 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Radna snaga 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2007, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo prešao je u Dom zdravlja Drvar.
  7. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2007, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu. Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2009, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.480-490, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine osim za opštinu Travnik za koju nije naveden broj učenika devetogodišnjeg obrazovanja za 2011. godinu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku BiH , 2011, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.11, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i osmorazrednih škola.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.520-530, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 366.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku BiH , 2012, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.466-475, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 328.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku BiH , 2013, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Izlaznost na općim izborima 2006

Izlaznost na općim izborima 2010

Izlaznost na lokalnim izborima 2004

Izlaznost na lokalnim izborima 2008

Izlaznost na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Migracijski saldo 2009

Migracijski saldo 2010

Migracijski saldo 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.4, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Migracijski saldo 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2012, Statistički bilten 179, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije2012_SB179.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Migracijski saldo 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj živorođenih 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2005, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj živorođenih 2006

Broj živorođenih 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 59.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :ZA metodološka objašnjenja vidjeti str. 88.

Broj živorođenih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88.

Broj živorođenih 2009

Broj živorođenih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja pogledati str. 63.

Broj živorođenih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj živorođenih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj živorođenih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Podaci za Ravno nisu dostupni. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Broj umrlih 2005

Broj umrlih 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 66.

Broj umrlih 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj umrlih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj umrlih 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj umrlih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 64.

Broj umrlih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj umrlih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj umrlih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Procenat radne snage u populaciji 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  12. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Procenat radne snage u populaciji 2008

Procenat radne snage u populaciji 2009

Procenat radne snage u populaciji 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Procenat radne snage u populaciji 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 88.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procenat radne snage u populaciji 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Procenat radne snage u populaciji 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nataliteta 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 63.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.

Stopa nataliteta 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nataliteta 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg., http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 64.

Stopa nataliteta 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja pogledati str. 63.

Stopa nataliteta 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nataliteta 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Stopa nataliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  12. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Stopa mortaliteta 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja pogledati str. 63.

Stopa mortaliteta 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa mortaliteta 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.Metodološka objašnjenja nisu dostupna., http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa mortaliteta 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 63.

Stopa mortaliteta 2011

Stopa mortaliteta 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Stopa mortaliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  12. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Stopa prirodnog priraštaja 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.

Stopa prirodnog priraštaja 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Mjesečni statistički pregled FBiH 10/08, Procjena broja stanovnika Federacije BiH, stanje 30.06.2008, Federalni zavod za statistiku, pg.52-54, http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/stalno.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 59.
  3. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 36.

Stopa prirodnog priraštaja 2009

Stopa prirodnog priraštaja 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 66.

Stopa prirodnog priraštaja 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Stopa prirodnog priraštaja 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Source used for data on the number of live-births and number of deceased persons. For methodological explanations see p. 8

Stopa prirodnog priraštaja 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  12. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Preliminarni rezultati Popisa stanovništva 2013

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg., http://www.bhas.ba/obavjestenja/Preliminarni_rezultati_bos.pdf, website accessed on: 2015-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 2-3.
Naslov Tip Year
Budžet Općine Bosanska Krupa za 2015. godinu Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=132&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Budžet 2015
Budžet Općine Bosanska Krupa za 2014. godinu Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=103&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Budžet 2014
Budžet Općine Bosanska Krupa za 2013. godinu Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=84&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Budžet 2013
GODIŠNI IZVJEŠTAJ O IZVRŠENJU BUDŽETA OPĆINE BOSANSKA KRUPA ZA 2013. GODINU Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=108&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Budžet 2013
Budžet Općine Bosanska Krupa za 2012. godinu Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=74&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Budžet 2012
IZVJEŠTAJ O IZVRŠENJU PRIHODA I RASHODA ZA PERIOD 01.01.-30.06.2012.GODINE Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=72&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Izvještaj 2012
Budžet Općine Bosanska Krupa za 2011. godinu Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=80&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Budžet 2011
IZVJEŠTAJ O IZVRŠENJU PRIHODA I RASHODA I TROŠENJU SREDSTAVA TEKUĆE BUDŽETSKE REZERVE ZA PERIOD OD 01.01.-30.06.2011. GODINE Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=76&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Izvještaj 2011
Strategija razvoja Općine Bosanska Krupa (prijedlog) Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=53&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Strateški dokument 2010
Budžet Općine Bosanska Krupa za 2010. godinu Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=83&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Budžet 2010
IZVJEŠTAJ O IZVRŠENJU PRIHODA I RASHODA ZA PERIOD 01.01.-30.06.2010. GODINE Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=82&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Izvještaj 2010
Statut Općine Bosanska Krupa Izvor: http://opcinabosanskakrupa.ba/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=25&Itemid=134, Autor: Općina Bosanska Krupa Statut 2008

Welcome to your new Acquia Drupal website!

If you are new to Drupal, follow these steps to set up your web site in minutes:

Step 1. Start at the beginning

Visit the administration section for a task-based or module-based overview of the options available to configure your website.

Step 2. Connect to the Acquia Network

At any time you can activate an Acquia Network subscription to gain access to Acquia's timely, professional support, automated services, and documentation. Acquia offers subscription levels for every size web site - from individual blogs to enterprise-scale, multi-site deployments. Once you have your Acquia Network subscription keys, enter them on the settings page. Get started with a free trial today.

Step 3. Activate functionality

Turn on added functionality for your site - blogs, forums, polls, tags, comments, ratings, and more. Acquia Drupal comes with many modules to power social publishing capabilities on your site.

Hundreds of additional Drupal 6.x compatible modules are available on Drupal.org in the Drupal modules download section.

Step 4. Start publishing content

Start creating content for your site. Depending on which modules you have activated, you may see blogs, forums, polls and more as available content types.


Some optional configuration tasks are shown below. For more information, please refer to the built-in help section, or the online Drupal handbooks.

Choose a different design

Start by changing the colors of the default theme. To change the fundamental "look and feel" of your website, visit the themes section and choose a theme from one of the many themes available out-of-the-box.

Many additional Drupal 6.x compatible themes are available on Drupal.org in the Drupal themes download section.

Configure the front page

The default front page is a listing of all content marked as Promoted to front page. You can manage your content from the content administration page. You can also designate, for example, an item of content you have created as the front page. See the site information settings page to configure the default front page path. You can also add a slogan and mission statement to make the site your own.

Syndicate content