Skip to Navigation

Bratunac

Prosječna neto plaća 709.00 (2013) rank: 91
Gustina naseljenosti 75.36 (2013) rank: 65
Stopa nezaposlenosti 61.45 (2013) rank: 112
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2,003.22 (2013) rank: 126
Broj stanovnika po ljekaru 2,457.33 (2013) rank: 4
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 68.50 (2013) rank: 92
Izlaznost na općim izborima 54.24 (2010) rank: 102
Izlaznost na lokalnim izborima 62.84 (2012) rank: 64
Migracijski saldo -30.00 (2013) rank: 93
Procenat radne snage u populaciji 20.82 (2013) rank: 119
Stopa nataliteta 4.75 (2013) rank: 107
Stopa mortaliteta 7.28 (2013) rank: 22
Stopa prirodnog priraštaja -2.53 (2013) rank: 70
Profil
Država:
BiH
Entitet:
RS
Tel:
+ 387 (0)56 411 085
Email:
bratopst[at]teol.net

Bratunac se nalazi na sjeveroistoku naše zemlje, a prostire se na površini od 291,71 kvadratni kilometar.


Gdje je opština? Google map
Napomena: klikom na godinu možete sortirati tabelu samo za tu godinu
Statistička varijabla2004200520062007200820092010201120122013
Procjena stanovništva22541.0022400.0022343.0022235.0022133.0022235.0022116.00
Prosječna neto plaća402.00447.00498.00671.00736.00723.00718.00703.00709.00
Broj nezaposlenih3112.003135.002879.002941.003105.003034.003183.003194.002830.00
Prirodni priraštaj-59.006.00-38.00-39.004.00-41.00-39.00-29.00-56.00
Površina293.49293.49
Broj ljekara10.0010.0010.0012.0012.009.00
Broj nezaposlenih žena1394.001447.001525.001529.001393.00
Broj zaposlenih osoba1706.001748.001794.001909.001956.001881.001798.001740.001775.00
Broj zaposlenih žena807.00808.00784.00757.00770.00
Broj učenika osnovne škole1805.001731.001712.001647.001632.001588.001592.001530.001515.00
Broj odseljenih osoba256.00213.00214.00239.00237.00
Broj doseljenih osoba195.00146.00151.00370.00207.00
Broj glasača na lokalnim izborima8852.0010156.0011294.00
Broj glasača na općim izborima9722.009517.00
Broj registrovanih na lokalnim izborima22505.0016720.0017972.00
Broj registrovanih na općim izborima16830.0017545.00
Gustina naseljenosti76.8076.3276.1375.7675.4175.7675.36
Stopa nezaposlenosti64.5964.2061.6160.6461.3561.7363.9064.7361.45
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)1928.642480.632599.692811.012619.551856.502003.22
Broj stanovnika po ljekaru2240.002234.302223.501844.421852.922457.33
Radna snaga4818.004818.004673.004850.005061.004915.004981.004934.004605.00
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika75.9573.5373.0471.4271.9368.8168.50
Izlaznost na općim izborima57.7754.24
Izlaznost na lokalnim izborima39.3360.7462.84
Migracijski saldo-61.00-67.00-63.00131.00-30.00
Broj živorođenih131.00157.00147.00135.00154.00139.00120.00116.00105.00
Broj umrlih190.00151.00185.00174.00150.00180.00159.00145.00161.00
Procenat radne snage u populaciji20.7321.6522.0022.1022.5022.1920.82
Stopa nataliteta6.526.036.896.255.425.224.75
Stopa mortaliteta8.217.776.718.107.186.527.28
Stopa prirodnog priraštaja-1.69-1.740.18-1.84-1.76-1.30-2.53
Preliminarni rezultati Popisa stanovništva21619.00

Izvori

Procjena stanovništva 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14

Procjena stanovništva 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.

Procjena stanovništva 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Od 2002.godine, Republički zаvod zа stаtistiku Republike Srpske je revidirаo procjene brojа stаnovnikа po opštinаmа, nа osnovu brojа rođenih i umrlih. Republički zаvod zа stаtistiku zvаnično ne objаvljuje podаtke o procjenаmа brojа stаnovnikа zа nivo opštine, zbog togа što izvori kojim Republički zаvod zа stаtistiku rаspolаže nisu dovoljni zа izrаdu kvаlitetnih procjenа

Procjena stanovništva 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev

Procjena stanovništva 2011

Procjena stanovništva 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Procjena stanovništva 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Prosječna neto plaća 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja i dodatne informacije nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 91.

Prosječna neto plaća 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 92.

Prosječna neto plaća 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 94.

Prosječna neto plaća 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 102.

Broj nezaposlenih 2005

Broj nezaposlenih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.

Broj nezaposlenih 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Za Istocni Mostar nema podataka u 2007. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Za Istočni Mostar nema podataka za 2008. godinu. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih - stanje 31.12.2009. godine Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.

Broj nezaposlenih 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Prirodni priraštaj 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Prirodni priraštaj 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Prirodni priraštaj 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68. Podaci za općine Kupres i Istočni Drvar nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Površina 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Površina 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Budući da se podaci odnose na 2013. godinu, te da je opština Stanari još u postupku konstituisanja svojih organa, u Godišnjaku nisu prikazani podaci za novonastalu opštinu. Objašnjenje se nalazi na stranici 488. Statističkog godišnjaka Republike Srpske 2014.

Broj ljekara 2008

  1. Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, 2008, Publikacija o zdravstvenom stanju stanovništva za 2008. godinu, Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, pg.24-25, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2008.pdf, website accessed on: 2011-04-06
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje.

Broj ljekara 2009

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2011

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2011, Zdravstveno stanje stanovništva u 2011. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2011.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2012

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2012, Zdravstveno stanje stanovništva u 2012. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2012.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2013

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2013, Zdravstveno stanje stanovništva u 2013. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2013.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.448-450, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih osoba 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Zbog promjenа u obuhvаtu zаposlenih u prаvnim subjektimа podаci koji se odnose nа 2009. godinu nisu optimаlno uporedivi sа prethodnim godinаmа. Više informacija na stranicama 78-79.

Broj zaposlenih osoba 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.448-450, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih osoba 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.

Broj zaposlenih osoba 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.

Broj zaposlenih osoba 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 78-81. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih žena 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih žena 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih žena 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Za Istočni Mostar i Istočni Drvar podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na stranici 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni

Broj učenika osnovne škole 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Broj učenika osnovne škole 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.

Broj učenika osnovne škole 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.

Broj učenika osnovne škole 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.

Broj odseljenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistika migracija i azila br.27/11. Godišnje saopštenje, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.2-3, http://www.rzs.rs.ba/Saopstenja/Stanovnistvo/UnutrasnjeMigracije_2010.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.4.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 67.

Broj odseljenih osoba 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.

Broj odseljenih osoba 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

Broj doseljenih osoba 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.

Broj doseljenih osoba 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.

Broj doseljenih osoba 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.

Broj glasača na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj glasača na lokalnim izborima 2012

Broj glasača na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2012

Broj registrovanih na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Gustina naseljenosti dobivena je prema formuli: Gustina naseljenosti = procijenjeni broj stanovnika u općini-opštini / površina općine-opštine u kvadratnim kilometrima.

Gustina naseljenosti 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.

Gustina naseljenosti 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Od 2002.godine, Republički zаvod zа stаtistiku Republike Srpske je revidirаo procjene brojа stаnovnikа po opštinаmа, nа osnovu brojа rođenih i umrlih. Republički zаvod zа stаtistiku zvаnično ne objаvljuje podаtke o procjenаmа brojа stаnovnikа zа nivo opštine, zbog togа što izvori kojim Republički zаvod zа stаtistiku rаspolаže nisu dovoljni zа izrаdu kvаlitetnih procjenа
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа. U Statističkom godišnjaku Republike Srpske 2012. godine nije dat pregled površina po opštinama. Razlog za to je neusaglašena i zvanično nepotvrđena kako međuentitetska tako i međudržavna granica BiH. Republička uprava za geodetske i imovinsko-pravne poslove trenutno radi na unapređenju metode mjerenja površina opština u odnosu na ranije površine koje su objavljene u prošlom broju Godišnjaka. Objašnjenje se nalazi na stranici 395.

Gustina naseljenosti 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Gustina naseljenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa nezaposlenosti 2005

  1. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Stopa nezaposlenosti 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 67.

Stopa nezaposlenosti 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Stopa nezaposlenosti 2008

Stopa nezaposlenosti 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2009. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Stopa nezaposlenosti 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Stopa nezaposlenosti 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.

Stopa nezaposlenosti 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.

Stopa nezaposlenosti 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj neto plati i broju zaposlenih po općinama, kao i za podatke o prosječnoj neto plati, broju zaposlenih i vrijednosti BDP-a u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja navedena su na stranicama 88-91, 106-108
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o broju zaposlenih u Republici Srpskoj i prosječnoj neto plaći u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 93.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u RS, broju zaposlenih u RS i prosječnoj neto plaći u RS .
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2011

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2011, Zdravstveno stanje stanovništva u 2011. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2011.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2012

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2012, Zdravstveno stanje stanovništva u 2012. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2012.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2013, Zdravstveno stanje stanovništva u 2013. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2013.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Radna snaga 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2005. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Radna snaga 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2006. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2007. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2008

Radna snaga 2009

Radna snaga 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Radna snaga 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Radna snaga 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.

Radna snaga 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2007

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2007, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.
  3. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2007, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj neto plati i broju zaposlenih po općinama, kao i za podatke o prosječnoj neto plati, broju zaposlenih i vrijednosti BDP-a u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja navedena su na stranicama 88-91, 106-108
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2009

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Izlaznost na općim izborima 2006

Izlaznost na općim izborima 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Izlaznost na lokalnim izborima 2004

Izlaznost na lokalnim izborima 2008

Izlaznost na lokalnim izborima 2012

Migracijski saldo 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Migracijski saldo 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistika migracija i azila br.27/11. Godišnje saopštenje, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.2-3, http://www.rzs.rs.ba/Saopstenja/Stanovnistvo/UnutrasnjeMigracije_2010.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.4.

Migracijski saldo 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.

Migracijski saldo 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.

Migracijski saldo 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.

Broj živorođenih 2005

Broj živorođenih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj živorođenih 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 91.

Broj živorođenih 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 66.

Broj živorođenih 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str.66.

Broj živorođenih 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Broj živorođenih 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Podaci za Istočni Drvar i Istočni Mostar nisu dostupni. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 71.

Broj umrlih 2005

Broj umrlih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj umrlih 2007

Broj umrlih 2008

Broj umrlih 2009

Broj umrlih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Broj umrlih 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Broj umrlih 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Broj umrlih 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Procenat radne snage u populaciji 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Procenat radne snage u populaciji 2008

Procenat radne snage u populaciji 2009

Procenat radne snage u populaciji 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Procenat radne snage u populaciji 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Procenat radne snage u populaciji 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Procenat radne snage u populaciji 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Stopa nataliteta 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja su navedena na str. 66.

Stopa nataliteta 2008

Stopa nataliteta 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Stopa nataliteta 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 66.

Stopa nataliteta 2011

Stopa nataliteta 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Stopa nataliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 71.

Stopa mortaliteta 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 66.

Stopa mortaliteta 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa mortaliteta 2009

Stopa mortaliteta 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja su navedena na str. 66.

Stopa mortaliteta 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa mortaliteta 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Stopa mortaliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Stopa prirodnog priraštaja 2007

Stopa prirodnog priraštaja 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 60.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 36.

Stopa prirodnog priraštaja 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 66.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Podaci dostupni na zahtjev. Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.

Stopa prirodnog priraštaja 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa prirodnog priraštaja 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Stopa prirodnog priraštaja 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju rođenih i broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Stopa prirodnog priraštaja 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Preliminarni rezultati Popisa stanovništva 2013

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg., http://www.bhas.ba/obavjestenja/Preliminarni_rezultati_bos.pdf, website accessed on: 2015-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 2-3.

Brod

Prosječna neto plaća 834.00 (2013) rank: 31
Gustina naseljenosti 85.67 (2013) rank: 56
Stopa nezaposlenosti 37.56 (2013) rank: 27
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 5,066.73 (2013) rank: 47
Broj stanovnika po ljekaru 1,785.82 (2013) rank: 20
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 61.75 (2013) rank: 107
Izlaznost na općim izborima 46.99 (2010) rank: 132
Izlaznost na lokalnim izborima 57.70 (2012) rank: 91
Migracijski saldo -11.00 (2013) rank: 61
Procenat radne snage u populaciji 27.64 (2013) rank: 84
Stopa nataliteta 5.14 (2013) rank: 105
Stopa mortaliteta 7.94 (2013) rank: 35
Stopa prirodnog priraštaja -2.80 (2013) rank: 74
Profil
Država:
BiH
Entitet:
RS
Tel:
+ 387 (0)53 610 116
Fax:
+ 387 (0)53 610 116
Email:
nacelnik[at]opstina-brod.net

Brod je smješten na sjeveru BiH, na desnoj obali rijeke Save, preko koje graniči sa Slavonskim brodom u Hrvatskoj. U BiH graniči sa općinama/opštinama Doboj, Odžak, Modriča i Derventa.


Gdje je opština? Google map
Napomena: klikom na godinu možete sortirati tabelu samo za tu godinu
Statistička varijabla2004200520062007200820092010201120122013
Procjena stanovništva20083.0020011.0019957.0019885.0019769.0019706.0019644.00
Prosječna neto plaća403.00430.00480.00687.00797.00774.00799.00828.00834.00
Broj nezaposlenih983.001276.001383.001373.001507.001504.001692.001737.002039.00
Prirodni priraštaj-37.00-13.00-69.00-65.00-55.00-42.00-109.00-62.00-55.00
Površina229.30229.30
Broj ljekara9.0011.0011.0011.0010.0011.00
Broj nezaposlenih žena579.00681.00830.00820.00956.00
Broj zaposlenih osoba3669.003652.003597.003518.003801.003762.003665.003577.003390.00
Broj zaposlenih žena1319.001388.001351.001300.001223.00
Broj učenika osnovne škole1410.001376.001368.001384.001366.001333.001300.001236.001213.00
Broj odseljenih osoba73.00101.0073.0070.00115.00
Broj doseljenih osoba74.0071.0066.0069.00104.00
Broj glasača na lokalnim izborima5721.009306.0010369.00
Broj glasača na općim izborima8045.008144.00
Broj registrovanih na lokalnim izborima11823.0016040.0017972.00
Broj registrovanih na općim izborima14843.0017330.00
Gustina naseljenosti87.5887.2787.0386.7286.2185.9485.67
Stopa nezaposlenosti21.1325.8927.7728.0728.3928.5631.5832.6937.56
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)4183.375239.206124.606729.866652.575071.985066.73
Broj stanovnika po ljekaru2223.441814.271807.731797.181970.601785.82
Radna snaga4652.004652.004980.004891.005308.005266.005357.005314.005429.00
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika68.1269.1668.4567.0465.7662.7261.75
Izlaznost na općim izborima54.2046.99
Izlaznost na lokalnim izborima48.3958.0257.70
Migracijski saldo1.00-30.00-7.00-1.00-11.00
Broj živorođenih130.00136.0089.00103.00113.00119.0074.00118.00101.00
Broj umrlih167.00149.00158.00168.00168.00161.00183.00180.00156.00
Procenat radne snage u populaciji24.8024.4426.0026.4827.1026.9727.64
Stopa nataliteta4.435.155.665.983.745.995.14
Stopa mortaliteta7.878.408.428.109.269.137.94
Stopa prirodnog priraštaja-3.44-3.25-2.76-2.11-5.51-3.15-2.80
Preliminarni rezultati Popisa stanovništva17943.00

Izvori

Procjena stanovništva 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14

Procjena stanovništva 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.

Procjena stanovništva 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Od 2002.godine, Republički zаvod zа stаtistiku Republike Srpske je revidirаo procjene brojа stаnovnikа po opštinаmа, nа osnovu brojа rođenih i umrlih. Republički zаvod zа stаtistiku zvаnično ne objаvljuje podаtke o procjenаmа brojа stаnovnikа zа nivo opštine, zbog togа što izvori kojim Republički zаvod zа stаtistiku rаspolаže nisu dovoljni zа izrаdu kvаlitetnih procjenа

Procjena stanovništva 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev

Procjena stanovništva 2011

Procjena stanovništva 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Procjena stanovništva 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Prosječna neto plaća 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja i dodatne informacije nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 91.

Prosječna neto plaća 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 92.

Prosječna neto plaća 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 94.

Prosječna neto plaća 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 102.

Broj nezaposlenih 2005

Broj nezaposlenih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.

Broj nezaposlenih 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Za Istocni Mostar nema podataka u 2007. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Za Istočni Mostar nema podataka za 2008. godinu. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih - stanje 31.12.2009. godine Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.

Broj nezaposlenih 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Prirodni priraštaj 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Prirodni priraštaj 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Prirodni priraštaj 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68. Podaci za općine Kupres i Istočni Drvar nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Površina 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Površina 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Budući da se podaci odnose na 2013. godinu, te da je opština Stanari još u postupku konstituisanja svojih organa, u Godišnjaku nisu prikazani podaci za novonastalu opštinu. Objašnjenje se nalazi na stranici 488. Statističkog godišnjaka Republike Srpske 2014.

Broj ljekara 2008

  1. Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, 2008, Publikacija o zdravstvenom stanju stanovništva za 2008. godinu, Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, pg.24-25, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2008.pdf, website accessed on: 2011-04-06
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje.

Broj ljekara 2009

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2011

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2011, Zdravstveno stanje stanovništva u 2011. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2011.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2012

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2012, Zdravstveno stanje stanovništva u 2012. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2012.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2013

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2013, Zdravstveno stanje stanovništva u 2013. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2013.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.448-450, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih osoba 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Zbog promjenа u obuhvаtu zаposlenih u prаvnim subjektimа podаci koji se odnose nа 2009. godinu nisu optimаlno uporedivi sа prethodnim godinаmа. Više informacija na stranicama 78-79.

Broj zaposlenih osoba 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.448-450, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih osoba 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.

Broj zaposlenih osoba 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.

Broj zaposlenih osoba 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 78-81. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih žena 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih žena 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih žena 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Za Istočni Mostar i Istočni Drvar podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na stranici 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni

Broj učenika osnovne škole 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Broj učenika osnovne škole 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.

Broj učenika osnovne škole 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.

Broj učenika osnovne škole 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.

Broj odseljenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistika migracija i azila br.27/11. Godišnje saopštenje, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.2-3, http://www.rzs.rs.ba/Saopstenja/Stanovnistvo/UnutrasnjeMigracije_2010.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.4.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 67.

Broj odseljenih osoba 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.

Broj odseljenih osoba 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

Broj doseljenih osoba 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.

Broj doseljenih osoba 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.

Broj doseljenih osoba 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.

Broj glasača na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj glasača na lokalnim izborima 2012

Broj glasača na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2012

Broj registrovanih na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Gustina naseljenosti dobivena je prema formuli: Gustina naseljenosti = procijenjeni broj stanovnika u općini-opštini / površina općine-opštine u kvadratnim kilometrima.

Gustina naseljenosti 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.

Gustina naseljenosti 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Od 2002.godine, Republički zаvod zа stаtistiku Republike Srpske je revidirаo procjene brojа stаnovnikа po opštinаmа, nа osnovu brojа rođenih i umrlih. Republički zаvod zа stаtistiku zvаnično ne objаvljuje podаtke o procjenаmа brojа stаnovnikа zа nivo opštine, zbog togа što izvori kojim Republički zаvod zа stаtistiku rаspolаže nisu dovoljni zа izrаdu kvаlitetnih procjenа
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа. U Statističkom godišnjaku Republike Srpske 2012. godine nije dat pregled površina po opštinama. Razlog za to je neusaglašena i zvanično nepotvrđena kako međuentitetska tako i međudržavna granica BiH. Republička uprava za geodetske i imovinsko-pravne poslove trenutno radi na unapređenju metode mjerenja površina opština u odnosu na ranije površine koje su objavljene u prošlom broju Godišnjaka. Objašnjenje se nalazi na stranici 395.

Gustina naseljenosti 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Gustina naseljenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa nezaposlenosti 2005

  1. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Stopa nezaposlenosti 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 67.

Stopa nezaposlenosti 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Stopa nezaposlenosti 2008

Stopa nezaposlenosti 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2009. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Stopa nezaposlenosti 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Stopa nezaposlenosti 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.

Stopa nezaposlenosti 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.

Stopa nezaposlenosti 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj neto plati i broju zaposlenih po općinama, kao i za podatke o prosječnoj neto plati, broju zaposlenih i vrijednosti BDP-a u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja navedena su na stranicama 88-91, 106-108
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o broju zaposlenih u Republici Srpskoj i prosječnoj neto plaći u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 93.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u RS, broju zaposlenih u RS i prosječnoj neto plaći u RS .
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2011

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2011, Zdravstveno stanje stanovništva u 2011. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2011.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2012

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2012, Zdravstveno stanje stanovništva u 2012. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2012.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2013, Zdravstveno stanje stanovništva u 2013. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2013.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Radna snaga 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2005. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Radna snaga 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2006. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2007. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2008

Radna snaga 2009

Radna snaga 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Radna snaga 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Radna snaga 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.

Radna snaga 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2007

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2007, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.
  3. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2007, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj neto plati i broju zaposlenih po općinama, kao i za podatke o prosječnoj neto plati, broju zaposlenih i vrijednosti BDP-a u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja navedena su na stranicama 88-91, 106-108
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2009

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Izlaznost na općim izborima 2006

Izlaznost na općim izborima 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Izlaznost na lokalnim izborima 2004

Izlaznost na lokalnim izborima 2008

Izlaznost na lokalnim izborima 2012

Migracijski saldo 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Migracijski saldo 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistika migracija i azila br.27/11. Godišnje saopštenje, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.2-3, http://www.rzs.rs.ba/Saopstenja/Stanovnistvo/UnutrasnjeMigracije_2010.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.4.

Migracijski saldo 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.

Migracijski saldo 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.

Migracijski saldo 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.

Broj živorođenih 2005

Broj živorođenih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj živorođenih 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 91.

Broj živorođenih 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 66.

Broj živorođenih 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str.66.

Broj živorođenih 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Broj živorođenih 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Podaci za Istočni Drvar i Istočni Mostar nisu dostupni. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 71.

Broj umrlih 2005

Broj umrlih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj umrlih 2007

Broj umrlih 2008

Broj umrlih 2009

Broj umrlih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Broj umrlih 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Broj umrlih 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Broj umrlih 2013

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Procenat radne snage u populaciji 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Procenat radne snage u populaciji 2008

Procenat radne snage u populaciji 2009

Procenat radne snage u populaciji 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Procenat radne snage u populaciji 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Procenat radne snage u populaciji 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Procenat radne snage u populaciji 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.

Stopa nataliteta 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja su navedena na str. 66.

Stopa nataliteta 2008

Stopa nataliteta 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Stopa nataliteta 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 66.

Stopa nataliteta 2011

Stopa nataliteta 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Stopa nataliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 71.

Stopa mortaliteta 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 66.

Stopa mortaliteta 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa mortaliteta 2009

Stopa mortaliteta 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja su navedena na str. 66.

Stopa mortaliteta 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa mortaliteta 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Stopa mortaliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Stopa prirodnog priraštaja 2007

Stopa prirodnog priraštaja 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 60.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 36.

Stopa prirodnog priraštaja 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 66.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Podaci dostupni na zahtjev. Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.

Stopa prirodnog priraštaja 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa prirodnog priraštaja 2011

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Stopa prirodnog priraštaja 2012

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.436-443, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju rođenih i broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 68.

Stopa prirodnog priraštaja 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.530-537, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 72.

Preliminarni rezultati Popisa stanovništva 2013

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg., http://www.bhas.ba/obavjestenja/Preliminarni_rezultati_bos.pdf, website accessed on: 2015-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 2-3.

Žepče

Prosječna neto plaća 574.00 (2013) rank: 134
Gustina naseljenosti 110.01 (2013) rank: 39
Stopa nezaposlenosti 56.34 (2013) rank: 98
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 3,483.20 (2013) rank: 89
Broj stanovnika po ljekaru 1,552.75 (2013) rank: 37
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 14.04 (2013) rank: 138
Izlaznost na općim izborima 53.44 (2010) rank: 106
Izlaznost na lokalnim izborima 54.10 (2012) rank: 107
Migracijski saldo -11.00 (2013) rank: 60
Procenat radne snage u populaciji 29.86 (2013) rank: 69
Stopa nataliteta 7.76 (2013) rank: 52
Stopa mortaliteta 7.70 (2013) rank: 28
Stopa prirodnog priraštaja 0.06 (2013) rank: 30
Profil
Država:
BiH
Entitet:
FBiH
Kanton:
Zeničko-dobojski kanton
Tel:
+ 387 (0)32 888 600
Fax:
+ 387 (0)32 888 608
Email:
info[at]opcina-zepce.com

Žepče se nalazi u središnjoj Bosni, u dolini istoimene rijeke. Karakteriše ga umjereno-kontinentalna klima, okolne planine, te brojni izvori mineralne vode.


Gdje je opština? Google map
Napomena: klikom na godinu možete sortirati tabelu samo za tu godinu
Statistička varijabla2004200520062007200820092010201120122013
Procjena stanovništva31092.0031089.0031067.0031056.0031022.0031105.0031055.00
Prosječna neto plaća370.00409.00456.00507.00545.00554.60553.02566.00574.00
Broj nezaposlenih5060.005083.005063.004542.004687.004687.004783.005153.005224.00
Prirodni priraštaj151.0098.0050.00116.00115.0042.0037.0058.002.00
Površina282.00282.30
Broj ljekara19.0018.0018.0019.0020.0020.00
Broj nezaposlenih žena2183.002180.002254.002460.002485.00
Broj zaposlenih osoba2946.003039.003385.003566.003382.003741.003864.003953.004048.00
Broj zaposlenih žena1270.001526.001623.001643.001647.00
Broj učenika osnovne škole3999.003868.003709.003703.003717.003547.003306.003058.00436.00
Broj odseljenih osoba208.00193.00169.00178.00157.00
Broj doseljenih osoba124.00134.00135.00151.00146.00
Broj glasača na lokalnim izborima7080.0011912.0012663.00
Broj glasača na općim izborima9667.0012193.00
Broj registrovanih na lokalnim izborima16614.0021716.0023405.00
Broj registrovanih na općim izborima19191.0022816.00
Gustina naseljenosti110.26110.24110.17110.13109.89110.18110.01
Stopa nezaposlenosti63.2062.5859.9356.0258.0955.6155.3156.5956.34
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)2491.662813.332648.732972.983145.134393.193483.20
Broj stanovnika po ljekaru1636.261725.941725.331632.741555.251552.75
Radna snaga8006.008006.008448.008108.008069.008428.008647.009106.009272.00
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika119.29119.11119.64114.21106.5798.3114.04
Izlaznost na općim izborima50.3753.44
Izlaznost na lokalnim izborima42.6154.8554.10
Migracijski saldo-84.00-59.00-34.00-27.00-11.00
Broj živorođenih336.00323.00293.00324.00320.00275.00265.00302.00241.00
Broj umrlih185.00225.00243.00208.00205.00233.00228.00244.00239.00
Procenat radne snage u populaciji27.1726.0825.0027.1427.8729.2829.86
Stopa nataliteta9.4210.4210.308.858.549.717.76
Stopa mortaliteta7.826.696.607.507.357.847.70
Stopa prirodnog priraštaja1.613.733.701.351.191.860.06
Preliminarni rezultati Popisa stanovništva31582.00

Izvori

Procjena stanovništva 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  10. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.

Procjena stanovništva 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.

Procjena stanovništva 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);

Procjena stanovništva 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.Metodološka objašnjenja nisu dostupna., http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procjena stanovništva 2011

Procjena stanovništva 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procjena stanovništva 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prosječna neto plaća 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Zenićko-Dobojski Kanton. Podaci za Dobretiće nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na stranici 203. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Za više informacija pogledajte stranice 223-224.

Prosječna neto plaća 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.22, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.25, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.23, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.23, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Srednjobosanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.22, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.25, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  10. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08

Prosječna neto plaća 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja i dodatne informacije nalaze se na stranicama 86-88.

Prosječna neto plaća 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88.

Prosječna neto plaća 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Prosječna neto plaća 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Prosječna neto plaća 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj nezaposlenih 2005

  1. Agencija za statistiku BiH, 2005, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.2, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih 2006

  1. Agencija za statistiku BiH, 2006, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.9, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9

Broj nezaposlenih 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007.

Broj nezaposlenih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih - stanje 31.12.2009. godine

Broj nezaposlenih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :ZA metodološka objašnjenja vidjeti str. 88.

Broj nezaposlenih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj nezaposlenih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prirodni priraštaj 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59. Podaci za općinu/opštinu Ravno nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za dodatna metodološka objašnjenja, pogledati str. 59. Podaci za općinu/opštinu Ravno nisu dostupni

Prirodni priraštaj 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 64.

Prirodni priraštaj 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76 80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prirodni priraštaj 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94 , http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8. Podaci za općinu Ravno nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Površina 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Površina 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2008

  1. Federalni Zavod za Programiranje Razvoja, 2008, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2008. godini, , pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/arhiva/2009/makro_eko/Socioekonomski%20pokazatelji%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-10

Broj ljekara 2009

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo prešao je u Dom zdravlja Drvar.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj ljekara 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj ljekara 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.71-73, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1002 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2010. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.

Broj nezaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139. , http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj nezaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih osoba 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 203. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.

Broj zaposlenih osoba 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 223.

Broj zaposlenih osoba 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 250.

Broj zaposlenih osoba 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 86.

Broj zaposlenih osoba 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2010. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.

Broj zaposlenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.10.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg. 49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj učenika osnovne škole 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.431-440, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.266. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.404-413, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na stranici 261. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Predškolsko obrazovanje u 2007. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2006./2007. i početak 2007./2008. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.34-39, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20117%20osnovno%202008.pdf, website accessed on: 2010-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Predškolsko obrazovanje u 2008. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2007./2008. i početak 2008./2009. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.34-39, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20126%20osnovno%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3. Podaci za Dobretiće nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Predškolsko obrazovanje u 2009. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2008./2009. i početak 2009./2010. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.39-40, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20141%20osnovno%202010.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni

Broj učenika osnovne škole 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.480-490, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine osim za opštinu Travnik za koju nije naveden broj učenika devetogodišnjeg obrazovanja za 2011. godinu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2011, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.11, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i osmorazrednih škola na početku školske 2011/2012 godine. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.520-530, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 366.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2012, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola.

Broj učenika osnovne škole 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.466-475, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine, osim za opštine Unsko-sanskog kantona, Čelić, Doboj-Istok, Gračanica, Breza, Kakanj, Tešanj, Usora, Vareš, Visoko, Zavidovići, Zenica, Foča, Goražde, Pale, Dobretići i opštine Kantona Sarajevo za koje nije naveden broj učenika osmogodišnjeg obrazovanja za 2013. godinu. Metodološka objašnjenja navedena su na stranici 328.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2013, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj odseljenih osoba 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2009 – 30.06.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.07.2009 – 31.12.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2010/14.1.2.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Saopćenje. Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2010 -31.12.2010., Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.2, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj odseljenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2012, Statistički bilten 179, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije2012_SB179.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj odseljenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2009 – 30.06.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.07.2009 – 31.12.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2010/14.1.2.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Broj doseljenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.9, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9

Broj doseljenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj doseljenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj glasača na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj glasača na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Broj glasača na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Broj registrovanih na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Gustina naseljenosti dobivena je prema formuli: Gustina naseljenosti = procijenjeni broj stanovnika u općini-opštini / površina općine-opštine u kvadratnim kilometrima.

Gustina naseljenosti 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  11. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Mjesečni statistički pregled FBiH 10/08, Procjena broja stanovnika Federacije BiH, stanje 30.06.2008, Federalni zavod za statistiku, pg.52-54, http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/stalno.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Izvor: Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. Federalni zavod za statistiku. str. 59)
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.

Gustina naseljenosti 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  3. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  12. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Gustina naseljenosti 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Gustina naseljenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :NAPOMENA: Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :NAPOMENA: Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Stopa nezaposlenosti 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76 80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 250.

Stopa nezaposlenosti 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 86.

Stopa nezaposlenosti 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Stopa nezaposlenosti 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa nezaposlenosti 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa nezaposlenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o prosječnoj neto plaći i broju zaposlenih u Brčko distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 36.
  13. Agenacija za statistiku BiH, 2011, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih i prosječnoj plati u Brčko Distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.
  13. Agenacija za statistiku BiH, 2012, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Agenacija za statistiku BiH, 2013, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu. Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);
  2. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj stanovnika po ljekaru 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.71-73, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1002 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Radna snaga 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2005. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Radna snaga 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394 , http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2006. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 203. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.

Radna snaga 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 223.

Radna snaga 2008

Radna snaga 2009

Radna snaga 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Radna snaga 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Radna snaga 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Radna snaga 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2007, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo prešao je u Dom zdravlja Drvar.
  7. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2007, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu. Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2009, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.480-490, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine osim za opštinu Travnik za koju nije naveden broj učenika devetogodišnjeg obrazovanja za 2011. godinu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku BiH , 2011, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.11, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i osmorazrednih škola.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.520-530, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 366.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku BiH , 2012, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.466-475, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 328.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku BiH , 2013, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Izlaznost na općim izborima 2006

Izlaznost na općim izborima 2010

Izlaznost na lokalnim izborima 2004

Izlaznost na lokalnim izborima 2008

Izlaznost na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Migracijski saldo 2009

Migracijski saldo 2010

Migracijski saldo 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.4, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Migracijski saldo 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2012, Statistički bilten 179, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije2012_SB179.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Migracijski saldo 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj živorođenih 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2005, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj živorođenih 2006

Broj živorođenih 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 59.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :ZA metodološka objašnjenja vidjeti str. 88.

Broj živorođenih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88.

Broj živorođenih 2009

Broj živorođenih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja pogledati str. 63.

Broj živorođenih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj živorođenih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj živorođenih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Podaci za Ravno nisu dostupni. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Broj umrlih 2005

Broj umrlih 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 66.

Broj umrlih 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj umrlih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj umrlih 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj umrlih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 64.

Broj umrlih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj umrlih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Broj umrlih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Procenat radne snage u populaciji 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  12. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Procenat radne snage u populaciji 2008

Procenat radne snage u populaciji 2009

Procenat radne snage u populaciji 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Procenat radne snage u populaciji 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 88.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procenat radne snage u populaciji 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Procenat radne snage u populaciji 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nataliteta 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 63.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.

Stopa nataliteta 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nataliteta 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg., http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 64.

Stopa nataliteta 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja pogledati str. 63.

Stopa nataliteta 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nataliteta 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Stopa nataliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  12. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Stopa mortaliteta 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja pogledati str. 63.

Stopa mortaliteta 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa mortaliteta 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.Metodološka objašnjenja nisu dostupna., http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa mortaliteta 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 63.

Stopa mortaliteta 2011

Stopa mortaliteta 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Stopa mortaliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  12. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Stopa prirodnog priraštaja 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.

Stopa prirodnog priraštaja 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Mjesečni statistički pregled FBiH 10/08, Procjena broja stanovnika Federacije BiH, stanje 30.06.2008, Federalni zavod za statistiku, pg.52-54, http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/stalno.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 59.
  3. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 36.

Stopa prirodnog priraštaja 2009

Stopa prirodnog priraštaja 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka obrazloženja su navedena na str. 66.

Stopa prirodnog priraštaja 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.

Stopa prirodnog priraštaja 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Source used for data on the number of live-births and number of deceased persons. For methodological explanations see p. 8

Stopa prirodnog priraštaja 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  12. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Preliminarni rezultati Popisa stanovništva 2013

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg., http://www.bhas.ba/obavjestenja/Preliminarni_rezultati_bos.pdf, website accessed on: 2015-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 2-3.

Živinice

Prosječna neto plaća 713.00 (2013) rank: 87
Gustina naseljenosti 192.30 (2013) rank: 17
Stopa nezaposlenosti 63.70 (2013) rank: 119
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 4,777.46 (2013) rank: 52
Broj stanovnika po ljekaru 666.17 (2013) rank: 108
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 99.88 (2013) rank: 18
Izlaznost na općim izborima 58.13 (2010) rank: 70
Izlaznost na lokalnim izborima 63.76 (2012) rank: 57
Migracijski saldo 39.00 (2013) rank: 18
Procenat radne snage u populaciji 39.65 (2013) rank: 15
Stopa nataliteta 11.28 (2013) rank: 6
Stopa mortaliteta 6.76 (2013) rank: 14
Stopa prirodnog priraštaja 4.52 (2013) rank: 3
Profil
Država:
BiH
Entitet:
FBiH
Kanton:
Tuzlanski kanton
Tel:
+ 387 (0)35 743 303
Fax:
+ 387 (0)35 772 125
Email:
nacelnik[at]opcinazivinice.org

Živinice su smještene u dolini gornjeg toka rijeke Spreče, na površini od 291 kvadratni kilometar.


Gdje je opština? Google map
Napomena: klikom na godinu možete sortirati tabelu samo za tu godinu
Statistička varijabla2004200520062007200820092010201120122013
Procjena stanovništva54427.0054734.0054926.0055305.0055507.0055704.0055958.00
Prosječna neto plaća474.00519.00564.00633.00667.00683.82696.44719.00713.00
Broj nezaposlenih11808.0012056.0012626.0011939.0012162.0012876.0013453.0013981.0014132.00
Prirodni priraštaj416.00343.00341.00272.00343.00330.00224.00305.00253.00
Površina291.00291.00
Broj ljekara49.0060.0060.0077.0077.0084.00
Broj nezaposlenih žena6170.006650.006954.007180.007209.00
Broj zaposlenih osoba7415.007643.008375.008994.008807.009056.008919.008136.008054.00
Broj zaposlenih žena2288.002420.002476.002219.002176.00
Broj učenika osnovne škole7949.007757.007379.007077.006931.006802.006301.005835.005589.00
Broj odseljenih osoba415.00418.00381.00610.00426.00
Broj doseljenih osoba421.00412.00350.00478.00465.00
Broj glasača na lokalnim izborima18782.0028545.0032686.00
Broj glasača na općim izborima22068.0028818.00
Broj registrovanih na lokalnim izborima31875.0046845.0051265.00
Broj registrovanih na općim izborima41356.0049577.00
Gustina naseljenosti187.03188.09188.75190.05190.75191.42192.30
Stopa nezaposlenosti61.4361.2060.1257.0358.0058.7160.1363.2163.70
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)4355.835032.844777.234982.925109.555635.204777.46
Broj stanovnika po ljekaru1117.02915.43921.75720.87723.43666.17
Radna snaga19223.0019223.0021001.0020933.0020969.0021932.0022372.0022117.0022186.00
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika135.58129.30126.19122.99113.52104.7599.88
Izlaznost na općim izborima53.3658.13
Izlaznost na lokalnim izborima58.9260.9363.76
Migracijski saldo6.00-6.00-31.00-132.0039.00
Broj živorođenih676.00633.00676.00682.00728.00712.00628.00711.00631.00
Broj umrlih260.00290.00335.00410.00385.00382.00404.00406.00378.00
Procenat radne snage u populaciji38.5938.2438.0039.6640.3039.7039.65
Stopa nataliteta12.4212.4613.2512.8711.3112.7611.28
Stopa mortaliteta6.167.497.016.917.287.296.76
Stopa prirodnog priraštaja6.274.976.245.974.045.484.52
Preliminarni rezultati Popisa stanovništva61201.00

Izvori

Procjena stanovništva 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.
  10. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Za kantonalne biltene nisu dostupne definicije i metodološka objašnjenja.

Procjena stanovništva 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.

Procjena stanovništva 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);

Procjena stanovništva 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.Metodološka objašnjenja nisu dostupna., http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procjena stanovništva 2011

Procjena stanovništva 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Procjena stanovništva 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prosječna neto plaća 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Zenićko-Dobojski Kanton. Podaci za Dobretiće nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na stranici 203. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Za više informacija pogledajte stranice 223-224.

Prosječna neto plaća 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.22, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.25, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.23, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.23, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Srednjobosanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.22, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.25, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
  10. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.24, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08

Prosječna neto plaća 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja i dodatne informacije nalaze se na stranicama 86-88.

Prosječna neto plaća 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88.

Prosječna neto plaća 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Prosječna neto plaća 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Prosječna neto plaća 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj nezaposlenih 2005

  1. Agencija za statistiku BiH, 2005, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.2, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih 2006

  1. Agencija za statistiku BiH, 2006, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.9, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9

Broj nezaposlenih 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007.

Broj nezaposlenih 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih - stanje 31.12.2009. godine

Broj nezaposlenih 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :ZA metodološka objašnjenja vidjeti str. 88.

Broj nezaposlenih 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj nezaposlenih 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prirodni priraštaj 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59. Podaci za općinu/opštinu Ravno nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za dodatna metodološka objašnjenja, pogledati str. 59. Podaci za općinu/opštinu Ravno nisu dostupni

Prirodni priraštaj 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.436-446, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja, pogledati str. 59.

Prirodni priraštaj 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.424-437, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 64.

Prirodni priraštaj 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76 80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Prirodni priraštaj 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Demografska statistika 2012, Statistički bilten 184, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94 , http://www.fzs.ba/god_bilteni/Demografska%20statistika%202012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8. Podaci za općinu Ravno nisu dostupni.

Prirodni priraštaj 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Demografska statistika 2013, Statistički bilten 200, Federalni zavod za statistiku, pg.62-74, 80-94, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB-200-Dem.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 8.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 4, god. 14, Agencija za statistiku BiH, pg.46, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2015_002_OPS.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 49.

Površina 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Površina 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj ljekara 2008

  1. Federalni Zavod za Programiranje Razvoja, 2008, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2008. godini, , pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/arhiva/2009/makro_eko/Socioekonomski%20pokazatelji%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-10

Broj ljekara 2009

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo prešao je u Dom zdravlja Drvar.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj ljekara 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj ljekara 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.71-73, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1002 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2010. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.

Broj nezaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139. , http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj nezaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih osoba 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.446-447, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.393-394, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 203. Podaci za Doboj Istok se nalaze u izvorima pod Doboj Tuzlanski Kanton; podaci za Doboj Jug se nalaze u izvorima pod Doboj Zeničko-Dobojski Kanton. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.

Broj zaposlenih osoba 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2008, Federalni Zavod za Statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/god2008/GODISNJAK%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 223.

Broj zaposlenih osoba 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 250.

Broj zaposlenih osoba 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 86.

Broj zaposlenih osoba 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2010. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.

Broj zaposlenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.10.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg. 49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.

Broj zaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj učenika osnovne škole 2005

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2005, Statistički godišnjak/ljetopis 2006., Federalni Zavod za Statistiku, pg.431-440, http://www.fzs.ba/Podaci/godisnjak2006.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.266. Za Dobretiće nisu dostupni podaci.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2006

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2006, Statistički godišnjak/ljetopis 2007., Federalni Zavod za Statistiku, pg.404-413, http://www.fzs.ba/Sve%20G-2007.pdf, website accessed on: 2011-03-06
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na stranici 261. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Predškolsko obrazovanje u 2007. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2006./2007. i početak 2007./2008. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.34-39, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20117%20osnovno%202008.pdf, website accessed on: 2010-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3. Za Dobretiće podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Predškolsko obrazovanje u 2008. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2007./2008. i početak 2008./2009. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.34-39, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20126%20osnovno%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3. Podaci za Dobretiće nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Predškolsko obrazovanje u 2009. godini. Osnovno obrazovanje kraj 2008./2009. i početak 2009./2010. u Federaciji Bosne i Hercegovine, Federalni Zavod za Statistiku, pg.39-40, http://www.fzs.ba/god_bilteni/SB%20141%20osnovno%202010.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 3.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni

Broj učenika osnovne škole 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.480-490, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine osim za opštinu Travnik za koju nije naveden broj učenika devetogodišnjeg obrazovanja za 2011. godinu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2011, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.11, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i osmorazrednih škola na početku školske 2011/2012 godine. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj učenika osnovne škole 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.520-530, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 366.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2012, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola.

Broj učenika osnovne škole 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.466-475, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine, osim za opštine Unsko-sanskog kantona, Čelić, Doboj-Istok, Gračanica, Breza, Kakanj, Tešanj, Usora, Vareš, Visoko, Zavidovići, Zenica, Foča, Goražde, Pale, Dobretići i opštine Kantona Sarajevo za koje nije naveden broj učenika osmogodišnjeg obrazovanja za 2013. godinu. Metodološka objašnjenja navedena su na stranici 328.
  2. Agencija za statistiku BiH , 2013, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj odseljenih osoba 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2009 – 30.06.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.07.2009 – 31.12.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2010/14.1.2.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Saopćenje. Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2010 -31.12.2010., Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Definicije i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.2, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj odseljenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2012, Statistički bilten 179, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije2012_SB179.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj odseljenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2009 – 30.06.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.07.2009 – 31.12.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2010/14.1.2.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Broj doseljenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.9, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9

Broj doseljenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj doseljenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.

Broj glasača na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj glasača na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Broj glasača na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2012

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2012, Izborni pokazatelji 2002-2012. godina, Centralna izborna komisija BiH, pg.16-19, http://izbori.ba/Documents/Statistika_i_rezultati_izbora/Statistika_izbora/Izborni_pokazatelji2002-2012.pdf, website accessed on: 2015-03-15

Broj registrovanih na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Gustina naseljenosti dobivena je prema formuli: Gustina naseljenosti = procijenjeni broj stanovnika u općini-opštini / površina općine-opštine u kvadratnim kilometrima.

Gustina naseljenosti 2007

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojakama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  7. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/kantoniubrojkama.htm, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  8. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  9. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicije i metodološka objašnjenja nisu dostupni.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  11. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Mjesečni statistički pregled FBiH 10/08, Procjena broja stanovnika Federacije BiH, stanje 30.06.2008, Federalni zavod za statistiku, pg.52-54, http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/stalno.pdf, website accessed on: 2011-03-10
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Izvor: Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. Federalni zavod za statistiku. str. 59)
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.

Gustina naseljenosti 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu.Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  3. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  12. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Gustina naseljenosti 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Gustina naseljenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2005

  1. Federalni zavod za statistiku, 2005, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :NAPOMENA: Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2005, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :NAPOMENA: Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Stopa nezaposlenosti 2006

  1. Federalni zavod za statistiku, 2006, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Demografska statistika 2011, Statistički bilten 170, Federalni zavod za statistiku, pg.62-76 80-94, http://www.fzs.ba/Dem/SB-170-Dem2011.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.452-453, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 250.

Stopa nezaposlenosti 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2010. , Federalni zavod za statistiku, pg.447-448, http://www.fzs.ba/Godisnjak2010.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 86.

Stopa nezaposlenosti 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Stopa nezaposlenosti 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 88.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa nezaposlenosti 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa nezaposlenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o prosječnoj neto plaći i broju zaposlenih u Brčko distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 36.
  13. Agenacija za statistiku BiH, 2011, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih i prosječnoj plati u Brčko Distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.
  13. Agenacija za statistiku BiH, 2012, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Agenacija za statistiku BiH, 2013, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu. Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);
  2. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.

Broj stanovnika po ljekaru 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.